GELİŞİM’İN FORMASI DOGO’DAN

31 Ağustos 2021, Salı
Bu sezon hem TB2L’de hem de BGL’de mücadele edecek sarı-yeşilli ekibinin formalarını, İzmir’den çıkıp bir dünya markası olan DOGO özel olarak tasarladı.


BU sezon hem yıllar sonra dönüş yaptığı Basketbol 2. Ligi’nde (TB2L), hem de Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL)  mücadele edecek Gelişim Koleji’nin formaları, İzmir’den çıkıp bir dünya markası olan DOGO tarafından özel olarak tasarlandı. İzmir temsilcisi, 2021-2022 sezonundaki tüm maçlarına DOGO tasarımlı  formalarla çıkacak.

Forma tasarımında Gelişim Kolej’inin isminden ve vizyonundan yola çıkılırken, “gelişim” teması ön planda tutuldu. Formanın paça kısmından yatay başlayan çizgiler, sağlam temeli, güçlü ve yıkılmaz kökleri temsil ediyor. Formanın sağ ve sol kenarlardan dikey olarak devam eden çizgiler ise hızlı büyümeyi, sürekli gelişim içinde olmayı ve basketbolun ruhuna uygun şekilde hızı temsil ediyor. Etkili olması için, sade ve dikkat çekici bir tasarım tercih edilirken, göz yormayan, akıcı bir form kullanıldı.
 
Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, DOGO ile iş birliğine önem verdiklerini belirterek, “DOGO, birlikte aynı yöne bakabildiğimiz, spora değer veren ve uzun yıllardır birlikte olduğumuz bir firma. Önek iş birliğini önümüzdeki yıllarda daha da geliştireceğimize inanıyoruz” dedi.
 
DOGO’nun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Peksarı ise Gelişim Koleji Basketbol Takımı’nın forma sponsoru olmalarıyla ilgili gurur duyduğunu belirtirken, “DOGO’nun gençlerle oldukça aktif bir iletişimi var. Harekete geçen, hayata değer katan, sorgulayan ve sorgulamakla yetinmeyip değişimi başlatan gençlerimizin her zaman destekçisiyiz. Gelişim Koleji ise, hem gençlerimize hem de Türk basketboluna verdiği emekle takip ettiğimiz ve iş birliğinde bulunmaktan mutluluk duyduğumuz bir kurum. Gelişim Koleji ile olan yolculuğumuzda, en büyük hedefimiz gençlerimizin hayatına katkıda bulunmak ve ilham olabilmek” diye konuştu.
 
DOGO HAKKINDA
İnovatif bir teknikle dünyada ilk defa baskılı ayakkabı üreten ve kendisini tasarım ofisi olarak tanımlayan DOGO, çanta, aksesuar ve tişört tasarımlarıyla hem ülkemizde hem de yurtdışında isminden sıklıkla söz ettiriyor. Moda endüstrisinin vicdani yönünde yer alarak kuruluşundan bu yana vegan deri kullanan DOGO, tüketim döngüsünde hayvanların zarar görmesinin önüne geçiyor. Binlerce özgün tasarıma imza atan ve tasarımlarıyla insanların hayata olan tutkularını ön plana çıkarmak istediklerini belirten marka, yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle özellikle Z kuşağının gönlünü kazanmış durumda. • YAZLAR: YAŞAYIP GÖRECEĞİZ
  GENEL Menajerimiz Namık Yazlar, yeni sezon öncesi yeni lig sistemini değerlendirdi.
 • ÖNAL İLE 1 YIL DAHA
  Takımımız, genç antrenör Efe Can Önal ile 2023-2024 sezonunda da yola devam edecek.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 65 – GAZİANTEP BASKETBOL: 76
  Takımımız, play-off yarı final ikinci maçında Gaziantep Basketbol'a 76-65'lik skorla yenildi ve sezonu kapattı.
 • GAZİANTEP BASKETBOL: 98 - GELİŞİM KOLEJİ: 83
  BASKETBOL Gençler Ligi Play-Off Yarı Final ilk maçında Gelişim Koleji deplasmanda Gaziantep Basketbol'a yenildi.
 • YARI FİNALDEYİZ
  GELİŞİM Koleji Basketbol Gençler Ligi Play-Off Çeyrek Final üçüncü maçında Darüşşafaka'yı 92-90 yenerek adını son dört takım arasına yazdırdı.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 84 DARÜŞŞAFAKA: 66
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde takımımız, çeyrek final ikinci maçında rakibini 18 sayı farkla yendi ve durumu 1-1'e getirdi.
 • DARÜŞŞAFAKA: 85 GELİŞİM KOLEJİ:79
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji, çeyrek final ilk maçında Darüşşafaka'ya mağlup oldu.
 • ÖNAL: SÜREÇLERİ İNŞA EDİYORUZ
  ÖNAL: Sezonu üçüncü sırada bitirip en iyi derecemizi elde ettik.
 • GELİŞİM KOLEJİ:75 FENERBAHÇE BEKO:68
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji sahasında Fenerbahçe BEKO'yu 7 sayı farkla mağlup etti.
 • TED ANKARA KOLEJLİLER: 104 GELİŞİM KOLEJİ: 100
  Takımımız, deplasmanda Ankara ekibine 4 sayı farkla yenildi.