GELİŞİM KOLEJİ YENİDEN YAPILANIYOR

23 Eylül 2022, Cuma
GELİŞİM Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, yeni sezon öncesi yeniden yapılanma sürecini hızlı bir şekilde yönettiklerini belirtti.


GELİŞİM Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, yeni sezon öncesi takımda çok büyük çapta değişimler yaşandığını ve yeniden yapılanma sürecini hızlı bir şekilde yönettiklerini vurgulayarak, “Uzun vadeli planlama ile çalışacak bir ekiple yola devam ediyoruz” dedi.

Görevi genç coach Efe Can Önal’a devreden Cem Akdağ’ın özel bir kulübe geçiş yaptığını, oyuncuların önemli transferler gerçekleştirdiğini, profesyonel yaşamın doğal sonucu olarak kondisyoner, yardımcı antrenör ve masörün takımdan ayrıldığını belirten Yazlar, “Bu kadar büyük çapta bir değişimi ilk kez yaşadık. Bazılarını bekliyorduk, aslında bazı oyuncularımızın kariyerlerini bir üst seviyede devam ettirmesini de istiyorduk. Ancak staffta beklediğimizden fazla değişiklik oldu. Cem Akdağ, resmen ikinci baharını yaşayıp çok güzel, özel bir kulübe transfer oldu. Kondisyonerimiz, yardımcı antrenörümüz  ve masörümüz de ayrılık kervanına katıldılar. Bizim için hepsi birbirinden değerliydi, sonuçta profesyonel hayat. Hepsiyle çok iyi ayrıldık, yolları sonuna kadar açık olsun. Yeniden yapılanmak zorunda kaldık ama bu sefer daha uzun vadeli çalışacak bir ekip kurduk. Antrenörümüz Efe Can Önal, kendine yatırım yapan, yaşına göre oldukça donanımlı, özgüvenli ve sosyal iletişimi yüksek bir antrenör” diye konuştu.

BGL kadrosunun bu sene daha farklı bir kimyaya sahip olduğunu, daha savunmacı ve daha şuta dayalı oynayan bir takımın temelini attıklarını vurgulayan Yazlar, “Yetiştirici bir kulüp olarak her sezon deplasmanlı liglere ve milli takımlara oyuncu veriyoruz. Amacımız hiç bir zaman derece yapmak olmadı. İyi bir jenerasyon yakaladığınızda başarı zaten geliyor ama asıl amacımız her oyuncumuzu kendi potansiyelinin en üstüne çıkarmak. BGL takımımızda yine bu kapasitede oyuncularımız var. Sezon başlayınca göze batacak oyuncularımız olacak ve biz de bundan mutluluk duyacağız” yorumu yaptı.

Yazlar, sözlerini şöyle tamamladı: “Altyapı basketbolunda yıllardır sorun tespitleri yapılıyor ve çözüm önerileri konuşuluyor. Ancak ortak akıl üretip harekete geçmede ne yazık ki hiç yol alınmıyor. Aynı şablonlar, aynı sistemler, aynı kaotik ortamda patinaj yapıp duruluyor. En büyük sorunumuz  ise mış gibi yapmak. Artık eylem dönemine geçip altyapı basketbolunda ihtiyaç olan değişim sürecini başlatmak gerekiyor.” • TED ANKARA KOLEJLİLER: 104 GELİŞİM KOLEJİ: 100
  Takımımız, deplasmanda Ankara ekibine 4 sayı farkla yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:78 – TOFAŞ:79
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji sahasında TOFAŞ'a yenildi.
 • BAHÇEŞEHİR KOLEJİ:68 - GELİŞİM KOLEJİ:90
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde geçen hafta final grubuna kalmaya hak kazanan ekibimiz, deplasmanda karşılaştığı Bahçeşehir Koleji'ni 68-90 yendi.
 • MANİSA BBSK BAHÇEŞEHİR KOLEJİ:85 - GELİŞİM KOLEJİ:88
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden ekibimiz deplasmanda Manisa BBSK Bahçeşehir Koleji'ni 88-85 yenerek Final Grubu'na kalmayı garantiledi.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 71 ANTALYA GELİŞİM: 70
  BASKETBOL Gelişim Ligi'nde takımımız, evinde Antalya Gelişim Gençlik'i son saniye basketiyle galibiyete ulaştı.
 • İZMİR ŞAMPİYONUYUZ
  LİSE A Basketbol Takımımız, üst üste üçüncü kez İzmir Şampiyonluğu'na ulaştı.
 • GELİŞİM KOLEJİ:99 – BÜYÜKÇEKMECE BASKETBOL:73
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji sahasında Büyükçekmece Basketbol'u 99-73 yendi.
 • EKİBİMİZİ KUTLUYORUM
  GELİŞİM Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, İzmir Büyükler Ligi'nde 24 maçın 23'ünü kazanarak şampiyon olan kadroyu tebrik etti.
 • GAZİANTEP BASKETBOL:87 - GELİŞİM KOLEJİ:70
  BASKETBOL Gençler Ligi 11.hafta maçında takımımız, deplasmanda Gaziantep temsilcisine yenildi.
 • GALATASARAY NEF:90 – GELİŞİM KOLEJİ:71
  BASKETBOL Gençler Ligi 10.hafta maçında Gelişim Koleji, deplasmanda Galatasaray'a 19 sayı farkla yenildi.