GELİŞİM KOLEJİ’NDE ÖNAL DÖNEMİ

16 Ağustos 2022, Salı
BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, takımın başına Efe Can Önal'ı getirdi.


BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, Antrenör Cem Akdağ ile vedalaştıktan sonra takımın başına Efe Can Önal'ı getirdi. ODTÜ Felsefe Bölümü mezunu olan 1992 doğumlu Önal, Yücetepe, ODTÜ, Ormanspor, Tofaş ve Çankaya Üniversitesi'nde görev yaptı. Ormanspor, ve Çankaya Ünv. ile U18 şampiyonluğu yaşayan genç teknik adam, BGL'de Tofaş'ın asistan coachluğunu yaptı. 

Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, oldukça iyi geçen sezonun ardından BGL ve altyapıda yeniden bir oluşum içine girdiklerini belirterek "Misyonumuza uygun şekilde oyuncu yetiştirmeye devam edeceğiz. Efe Can Önal genç, çalışkan, donanımlı ve potansiyelli bir antrenör. Altyapı organizasyonuna dinamizm getireceğine inanıyorum" dedi. 

"Biz altyapı kulübüyüz, işimiz yetiştirmek" vurgusu yapan Yazlar "Zor olanla uğraşıyoruz, her zaman anlatmaya çalışıyorum; büyük bütçeli kulüplerin haricinde bizim gibi altyapı kulüpleri Türk basketbolu için çok kıymetli. Çünkü sabır, zaman ve çok emek isteyen bir işle uğraşıyoruz. Bizlerin motivasyonu hep yüksek olmalı. Büyük kulüplerden hep saygı görüyoruz ve bundan büyük gurur duyuyoruz. Geçen sezonu iyi geçiren oyuncularımıza transfer teklifleri geldi, Arda Duraklar NCAA'ye gitti, Özgür Cengiz Tofaş’la kontrat imzaladı. İki oyuncumuz daha çok yakında önemli transferler yapacak gözüküyor. Bu sene büyük çıkış yapacağına inandığım 3-4 oyuncumuz daha var ve eğitimleri sabırla devam ediyor" diye konuştu. • TED ANKARA KOLEJLİLER: 104 GELİŞİM KOLEJİ: 100
  Takımımız, deplasmanda Ankara ekibine 4 sayı farkla yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:78 – TOFAŞ:79
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji sahasında TOFAŞ'a yenildi.
 • BAHÇEŞEHİR KOLEJİ:68 - GELİŞİM KOLEJİ:90
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde geçen hafta final grubuna kalmaya hak kazanan ekibimiz, deplasmanda karşılaştığı Bahçeşehir Koleji'ni 68-90 yendi.
 • MANİSA BBSK BAHÇEŞEHİR KOLEJİ:85 - GELİŞİM KOLEJİ:88
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden ekibimiz deplasmanda Manisa BBSK Bahçeşehir Koleji'ni 88-85 yenerek Final Grubu'na kalmayı garantiledi.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 71 ANTALYA GELİŞİM: 70
  BASKETBOL Gelişim Ligi'nde takımımız, evinde Antalya Gelişim Gençlik'i son saniye basketiyle galibiyete ulaştı.
 • İZMİR ŞAMPİYONUYUZ
  LİSE A Basketbol Takımımız, üst üste üçüncü kez İzmir Şampiyonluğu'na ulaştı.
 • GELİŞİM KOLEJİ:99 – BÜYÜKÇEKMECE BASKETBOL:73
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji sahasında Büyükçekmece Basketbol'u 99-73 yendi.
 • EKİBİMİZİ KUTLUYORUM
  GELİŞİM Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, İzmir Büyükler Ligi'nde 24 maçın 23'ünü kazanarak şampiyon olan kadroyu tebrik etti.
 • GAZİANTEP BASKETBOL:87 - GELİŞİM KOLEJİ:70
  BASKETBOL Gençler Ligi 11.hafta maçında takımımız, deplasmanda Gaziantep temsilcisine yenildi.
 • GALATASARAY NEF:90 – GELİŞİM KOLEJİ:71
  BASKETBOL Gençler Ligi 10.hafta maçında Gelişim Koleji, deplasmanda Galatasaray'a 19 sayı farkla yenildi.