CEM HOCA'NIN ARDINDAN...

11 Haziran 2022, Cumartesi
Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.


Cem Akdağ ile çok iyi bir sezon geçirdik. Göreve başladıktan kısa bir süre sonra sadece kulüpte değil okulda da bir çok kişinin “Cem Hoca’sı” oldu. Onun için iyi bir profesyonel demek yetersiz olur; bu kadar bilgili, birikimli, tecrübeli ama bir o kadar da egosuz az insan vardır.

Basketbola olan tutkusunu ve sadece iyi profesyonel olmanın ötesinde gençlere verdiği önemi en güzel şöyle anlatabilirim : Cem abiyle kontratımız Mayıs sonunda bitmesine rağmen şu an her gün oyunculara bireysel antrenman yaptırmaya devam ediyor.

İşin teknik kısmına gelecek olursak; sezon başında oynatmayı düşündüğü sistemi bana gerekçeleriyle anlattı ve zaman alsa da bunu oturttu. Az dribling daha çok pas, topsuz cut ve screen’lerin kullanıldığı, yüksek tempo, doğru zaman yakalandığında erken top kullanma, oyun okuma becerisiyle hızlı karar verme, herkesin oyuna dahil olduğu kalıplaşmış düzenlerin olmadığı bir sistemle oynadık.

Altyapılarda oynanan, A takım düzenlerinin kopyalandığı ve normal olarak “kötü kopya”  olarak gerçekleşen sistemin neden oyuncuların gelişimine istenen düzeyde katkı vermediğini çok yakından görmüş olduk.

Cem Akdağ ile çalışarak tüm camiaya şunu gösterdik; güncel basketbolu yakın takip eden, tutkulu, tecrübeli, bilgili bir antrenörün altyapılarda çalışmasına ihtiyaç var. Biz kulüp olarak onunla uzun süre çalışmayı çok isterdik ancak kendince haklı nedenleri var, saygıyla karşılıyoruz. Kendisi misyonunu tamamladığını söylüyor, aslında biz de aynısını söylüyoruz. Biz de Cem Akdağ gibi bir ismi altyapının başına getirerek tüm camiaya bir mesaj vererek misyonumuzu yerine getirdik. Bize göre daha profesyonel, daha büyük organizasyonlarda, tüm olanakları bizden daha gelişmiş kulüplerde çalışması ve ülke basketboluna katkı vermeye devam etmesi en büyük arzumuz.

Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.

Yolun açık olsun…

Namık YAZLAR • TED ANKARA KOLEJLİLER: 104 GELİŞİM KOLEJİ: 100
  Takımımız, deplasmanda Ankara ekibine 4 sayı farkla yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:78 – TOFAŞ:79
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji sahasında TOFAŞ'a yenildi.
 • BAHÇEŞEHİR KOLEJİ:68 - GELİŞİM KOLEJİ:90
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde geçen hafta final grubuna kalmaya hak kazanan ekibimiz, deplasmanda karşılaştığı Bahçeşehir Koleji'ni 68-90 yendi.
 • MANİSA BBSK BAHÇEŞEHİR KOLEJİ:85 - GELİŞİM KOLEJİ:88
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden ekibimiz deplasmanda Manisa BBSK Bahçeşehir Koleji'ni 88-85 yenerek Final Grubu'na kalmayı garantiledi.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 71 ANTALYA GELİŞİM: 70
  BASKETBOL Gelişim Ligi'nde takımımız, evinde Antalya Gelişim Gençlik'i son saniye basketiyle galibiyete ulaştı.
 • İZMİR ŞAMPİYONUYUZ
  LİSE A Basketbol Takımımız, üst üste üçüncü kez İzmir Şampiyonluğu'na ulaştı.
 • GELİŞİM KOLEJİ:99 – BÜYÜKÇEKMECE BASKETBOL:73
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji sahasında Büyükçekmece Basketbol'u 99-73 yendi.
 • EKİBİMİZİ KUTLUYORUM
  GELİŞİM Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, İzmir Büyükler Ligi'nde 24 maçın 23'ünü kazanarak şampiyon olan kadroyu tebrik etti.
 • GAZİANTEP BASKETBOL:87 - GELİŞİM KOLEJİ:70
  BASKETBOL Gençler Ligi 11.hafta maçında takımımız, deplasmanda Gaziantep temsilcisine yenildi.
 • GALATASARAY NEF:90 – GELİŞİM KOLEJİ:71
  BASKETBOL Gençler Ligi 10.hafta maçında Gelişim Koleji, deplasmanda Galatasaray'a 19 sayı farkla yenildi.